Alap-

Történetünk
Névadónk

„Az iskola arra való,
hogy az ember megtanuljon tanulni,
hogy felébredjen a tudásvágya,
megismerje a jól végzett munka örömét,
megízlelje az alkotás izgalmát,
megtanulja szeretni, amit csinál, és
megtalálja azt a munkát,amit szeretni fog."

Szent-Györgyi Albert
Biológia verseny
Eredményeink
Projektjeink
Tisztelt Leendő Elsős Szülők!
Elérhetőség
Várva várt és nagy felelősséggel járó döntés előtt állnak, amikor gyermekük számára hamarosan iskolát választanak. Önök, szülőként bizonyára azt szeretnék, hogy gyermekük jól érezze magát, boldog, kiegyensúlyozott legyen az iskolai közösségben, és képességeinek megfelelően fejlődjön az ott eltöltött évek során. Az iskolaválasztás döntésében szeretnénk Önöknek segítséget adni azzal, hogy bemutatjuk iskolánkat, nevelő-oktató munkánkat, mindennapjainkat. Tantestületünk legfontosabb pedagógiai célkitűzése a széleskörű, korszerű, időtálló ismeretanyag átadása. Ezen törekvéseinket az országos mérések és a középiskolai felvételi eredményei igazolják. Sokszínű oktatási munkánk során a gyerekeknek szeretetteljes iskolai légkört biztosítunk.
 Amit kínálunk:

Szótagoláson alapuló olvasástanítás.
    Interaktív tábla, tanulói laptop használata.
    Az óvodában megkezdett kompetencia alapú oktatás folytatása.
    Alsó tagozatban egész napos (iskolaotthonos) oktatás.
    Felsőben tanulószoba.
    Iskolabusz, mellyel könnyen megközelíthető az iskola.
    Könyvtár- és internethasználat.
    Bel- és külföldi táborok, tanulmányutak (csereiskola program keretében).
    Sokszínű szabadidős program:
        néptánc, modern tánc.
        angol és informatika szakkör 1. osztálytól.
        kézműves szakkör.
        úszásoktatás.
        dráma- és bábszakkör.
        sport: futball, kosárlabda, kézilabda, röplabda.
A 2009/2010-es tanévtől iskolánk elnyerte a Kompetencia alapú oktatás bevezetésére meghirdetett TÁMOP 3.4.1. pályázatot. Kialakítottunk egy multimédiás termet, ahol a városi általános iskolák közül elsőként használunk interaktív táblát. A digitális és interaktív tananyagok alkalmazása színvonalasabbá teszi az oktatómunkát. A pályázat keretén belül iskolánk tanulói laptopokat kaptak, amelyeket a számítástechnika órán kívüli munkára, a tanulási folyamat elősegítésére hasznosítanak. Az első négy évfolyamon iskolaotthonos (egész napos oktatás) formában tanulnak a gyerekek az Apáczais tankönyvcsaládból. A tehetséggondozáson túl külön figyelmet fordítunk a felzárkózatásra is. Intézményünkben gyógypedagógus és fejlesztő pedagógusok foglalkoznak minden gyerekkel, akinek szüksége van rá. A művészeti iskola keretén belül kézműves szakkör működik, amelyet Bábás Erika zománcművész vezet. A harmadik osztálytól hetente 2 óra úszásoktatás van a gyerekeknek, ahol mindenki megtanul úszni. Az úszás nagyon jó hatással van a sajnos egyre gyakoribb tartáshibákra, gerincproblémákra, emellett kiváló szórakozás is. Első évfolyamtól angol nyelvi előkészítőn és informatika szakkörön vesznek részt a tanulók korszerűen felszerelt számítástechnika-termünkben. Minden alsós tanteremben külön számítógépsarok áll a gyerekek rendelkezésére tanórán és tanórán kívül. Negyedik osztálytól iskolánk névadójának tisztelegve, kiemelt figyelmet fordítunk a természettudományos tantárgyak oktatására, a környezetvédelmi nevelésre. A gyerekek mozgásigényét lekötve, mindennapos testnevelésre törekszünk tömegsport és szakkörök keretében. Negyedik osztálytól az angol nyelvet és az informatikát tantárgyi kereteken belül tanulják a gyerekek. A felső tagozatban szakkörökön (modern tánc, angol nyelvi, matematika, magyar felvételi előkészítő) nyílik lehetőség a tehetséges diákok fejlesztésére, versenyeztetésére. A megyei biológiai és környezetismereti versenyeket 18 éve iskolánk rendezi meg, 3-8. osztályos gyerekek részvételével, amelynek levelezős fordulóit iskolánk nevelői állítják össze. A legjobbak a döntőbe jutva színvonalas versenyen mérhetik össze tudásukat. Hosszú évek óta továbbtanuló diákjaink, az itt elért eredményeket meg tudják tartani későbbi tanulmányaik során. A Teichmann Vilmos Oktatási Alapítvány minden tanév végén plakettel jutalmaz egy diákot és egy pedagógust. A Béres tanulmányi ösztöndíj a legjobbaknak nyújt anyagi támogatást. Az Arany János Tehetséggondozó Programon minden évben van eredményesen pályázó tanulónk. Amennyiben iskolánk felkeltette érdeklődésüket,szeretettel várjuk Önöket személyesen is - gyermekükkel együtt a Beiskolázási programjainkra. Szerezzünk közös élményeket! Játsszunk, ismerkedjünk egymással!